Young Cell Scheme
EU program postdiplomskih stipendija za Kosovo

YCS Round XIII: Final Rankings - Lists of Grantees and Reserves
Young Cell Scheme, XIII-XIV-XV krug, je program stipendiranja koji sufinansiraju Evropska Unija i Vlada Kosova, kojim upravlja Kancelarija EU na Kosovu, a spovodi Konzorcijum Aristotelovog Univerziteta u Solunu I institute du service public u Francuskoj.
- Law
(Including EU Law)
11 Scholarships
- Public Administration and Good Governance
(Including Human Resources Management)
8 Scholarships
- Economics, Finance, Management
(including Public Health Management)
11 Scholarships
- Energy, Environment and Climate Change, Transport
11 Scholarships
- International Relations and Diplomacy
4 Scholarships
Eligible Subsectors
Eligible BA Degree
Degree in Law (LLB)
NB: This means that only graduates in Law (min 180 ECTS) are eligible under this sector.
Aim
Eligible Subsectors (MA/MSc)
Eligible BA Degree
Aim
Under this sector aim to provide scholarship to future experts that will be employed and support administration and management of public policies, good governance and human resources management, in particular with reference to the European integration process of Kosovo.
Eligible Subsectors (MA/MSc)
Eligible BA Degree
Aim
Eligible Subsectors (MA/MSc)
Eligible BA Degree
Aim
Eligible Subsectors (MA/MSc)
Eligible BA Degree
Eligible Subsectors (MA/MSc)
Pokrenuta 2004. godine, Young Cell Scheme nudi priliku mladim kosovskim studentima iz različitih sredina da studiraju na vrhunskim univerzitetima koji se nalaze u državama članicama EU sa ciljem da sistematski privuče mlade kandidate za državnu službu u periodu od tri uzastopne godine, nakon uspešnog završetka studija.
Opšti cilj YCS-a je da ojača profesionalne kapacitete državne službe na duži rok kako bi bolje služili građanima Kosova i ispunili obaveze i zahteve EU koji proizilaze iz procesa integracije zemlje u EU. U skladu sa najboljim standardima EU, program stipendiranja YCS-a pomaže Kosovu da stvori depolitizovanu, profesionalnu, sveobuhvatnu i efikasnu javnu administraciju, sposobnu da primeni zakonodavstvo EU i ponudi bolju politiku upravljanja karijerom.
Uopšteno, poboljšanjem profesionalnih kapaciteta kosovske državne službe, delatnost će pratiti napredak reforme javne uprave na Kosovu i doprineće da se odgovori na zahteve građana Kosova za ojačanje državnih struktura i procesa, u kontekstu političkih, društvenih i ekonomskih izazova.
